RYBÁŘSKÝ KROUŽEK 2022

AKCE POD LESEM

DOCHÁZKA DO KROUŽKU - KVĚTEN

Dne 20.5. bude rybářský kroužek chytat u hráze na přehradě Olešná (viz mapka, zvýrazněno červeně). Sraz od 16 hodin. Na stejném místě budou v soboru 21.5. od 7 hodin probíhat dětské závody. Parkování je možné cca 30m od místa lovu.


Dne 10.4. bude pořádán výlov rybníčků na baštecké líhni. Sraz cca v 8. Gumáky a teplé oblečení podmínkou. Akce pouze za "rozumného" počasí.

Na pátek 1.4. je naplánována exkurze rybochovného zařízení na Pstruží. Sraz bude u mne na adrese Baška 162. Pojedeme hromadně auty (zatím mám k dispozici 3 auta, ještě jedno by bodlo). Vyjedeme v 16 hodin. Prosím o dochvilnost, sraz cca 15:45. Exkurze potrvá max. do 18 hodin. 

Z učitelských důvodů nebudu 8.4. k dispozici a rybářský kroužek v tomto termínu odpadá.

Z důvodů velikonočních svátků kroužek dne 15.4. odpadá.

Další kroužek se uskuteční 22.4., detaily ještě upřesním.


Plánované aktivity v roce 2022:

rybářské závody 2022:

1. Olešná - 21.5.

2. Stovky - 4.6.

3. Olešná - 18.6. 


Rybářské soustředění na rybníce Pod lesem v termínech 4.-6.7. a 6.-8.7.: prosím o prostudování informací a případné potvrzení účasti co nejdříve. Platí pravidlo: "kdo dřív přijde, ten pojede."


RYBÁŘSKÝ KROUŽEK 2021


Dne 17.12. 2021 proběhla poslední schůzka RK v roce 2021 za účasti 12 členů. Byl vyhlášen vítěz soutěže nejhezčí "fotka a příběh". 3 členná porota ve složení p. Matejko Zdenek (předseda MS Baška), Martin Ogořalek (OÚ Baška) a L. Dvořák (vedoucí RK) se jednoznačně shodla na vítězi - Palička Adam. Všechny ostatní děti, které se soutěže účastnily (celkem 5), byly oceněny. 

V pátek 17. 12. proběhne ukončení kroužku v roce 2021 formou vánoční besídky. Dojde k vyhodnocení soutěže o nejhezčí fotku a příběh a pro každého účastníka bude připraveno menší překvapení. Když děti přinesou něco k nakousnutí, určitě bude atmosféra ještě příjemnější. 


POKYNY pro nové členy kroužku. Od ledna bude probíhat intenzivní příprava na zkoušky, které se budou konat v únorovém termínu, který v předstihu sdělíme. Hlavní část testů je zaměřena na poznávání ryb, jejich míry a doby hájení. Dále je třeba znát pár základních pravidel, která definuje zákon 99 a upřesňují jej Bližší podmínky výkonu rybářského práva viz níže. Kromě znalostí je třeba vytisknout a vyplnit Přihlášku (druhý odkaz níže).

Pokud si chcete vyzkoušet testy již nyní na nečisto, zasílám odkaz: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/legislativa/test-rybarskych-znalosti


AKCE pro děti kroužku Baška v období letních prázdnin

SOUTĚŽ O NEJPĚKNĚJŠÍ FOTKU S RYBÁŘSKOU TÉMATIKOU A PŘÍBĚHEM

Vyhlašuji soutěž o nejhezčí fotku s příběhem s rybářskou tématikou. Účastnit se mohou děti rybářského kroužku Baška. Do soutěže je třeba jako přihlášku zaslat na emailovou adresu lukas.dvorak01@seznam.cz tyto dvě věci:

a) fotku soutěžícího v pěkné přírodě a třeba s malým nebo velkým úlovkem

b) popis události (stačí pár vět, určitě rodiče s formulací pomohou)

Tipy a triky: Foťte jen živé ryby (žádné mrtvolky s vyvalenýma očima), ideálně v přírodě (ne doma s pozadím vany nebo záchodu). Před focením umístěte postavu do středu fotky a ujistěte se, že nechybí v záběru kus hlavy nebo noha nebo rybě ocasní ploutev. Čím víc fotek a příběhů pošlete, tím máte větší šanci na výhru...

Hodnotit bude tříčlenná komise (zástupce obce Baška, zástupce výboru místní rybářské skupiny Baška a vedoucí rybářského kroužku) a výherní fotky budou otištěny v Bašteckém zpravodaji.

A teď to hlavní.

HLAVNÍ CENA: přívlačový prut Delphine v ceně 1 500Kč!!!

Další tři výherci budou rovněž odměněni.


PRVNÍ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA LÍHNI BAŠKA 2.-4.8. 2021 - pokyny viz níže nebo volejte


DRUHÉ LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA SOUKROMÉM REVÍRU "POD LESEM" 20.-22.8. 2021 - pokyny viz níže nebo volejte


Obecné rady a informace 

Na kanále youtube je možno se i teoreticky připravit na novou sezonu a hlavně zjistit, co vše se dá u vody zažít a co z ní vylovit. Přikládám odkaz na velmi zdařilá videa Martina Maťáka, který se zabývá závodně jednou z nejhezčích disciplín - lov feederem. Jak z videí uvidíte, dokáže tato technika ulovit od nejmenších rybek po ty největší ryby z řek, jezer a tůní: https://www.youtube.com/results?search_query=matak+martin. Dalším propagátorem feederu, plavané a jemné přívlače je Milan Tychler, který pravidelně dopisuje do časopisu Rybářství, které je u mne k dispozici (můžete si přijít a zapůjčit). Jeho videa najdete s instruktáží na https://www.youtube.com/results?search_query=milan+tychler. 

Abychom si i trochu zasoutěžili, přikládám jeden kvíz. Kdo správně odpoví formou sms nebo emailem, získá cenu. Tak hurá na to:KNIHOVNA S RYBÁŘSKOU TÉMATIKOU

Pro zájemce je celoročně otevřena knihovna s rybářskou tématikou. Knihy vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, kteří hledají např. tipy pro lov kaprů nebo milovníky lovu ryb na moři. Přijďte a uvidíte. 

1. jak se nazývá doklad, který musíte mít při lovu ryb u sebe?

2. jak se označuje živá nebo neživá věc, která se umisťuje na háček a pomocí které chytáte ryby?

3. Nezbytná součást výbavy, která vám umožní zjistit, zda je ryba mírová nebo ne.

4. Kovová věcička, díky které lze spojit dva silony nebo šňůry dohromady.

5. Užitečná pomůcka při vylovování ryb je...

6. Patronem rybářů je sv. 

7. Nezbytná součást výbavy, díky které rybě vytáhnete háček zaseknutý v jícnu.

8. Dravá ryba, která má od letošního roku nejmenší lovnou délku 60cm.

9. Nástraha se napichuje na ...

10. Pokud nechcete držet prut v ruce, opřete jej o plastovou nebo kovovou ...


V měsíci lednu se budeme především věnovat vrácením povolenek z roku 2020, vyplněním sumáře úlovků a koupí nové povolenky pro rok 2021. Její cena je stejně jako pro rok 2020 stanovena na 300Kč. Kromě povolenky je nutné zakoupit i členskou známku v hodnotě 100Kč. Celkem tedy 400Kč. Protože je nutné odevzdat starou povolenku řádným způsobem do 15.1. 2021, navrhuji veškerou agendu udělat společně v prvním a druhém lednovém týdnu. Prosím děti nebo rodiče, aby mne kontaktovali na čísle 724393106, a domluvíme si předání staré povolenky a zakoupení nové. Veškerou agendu zajistím, stačí mi doručit "papíry" (povolenka pro rok 2020, rybářský lístek a členská legitimace) a 400Kč.  


STUDIJNÍ MATERIÁL A UŽITEČNÉ ODKAZY

Budete-li se chtít dovzdělat, nebo prověřit vaše znalosti, máte možnost v době rybářského klidu využít internetové stránky. Mezi ty nejzásadnější patří www.rybsvaz.cz, kde jsou v sekci "Jak se stát rybářem" a "Pro děti a mládež" hravou formou vysvětleny základní pravidla rybolovu a legislativní požadavky. 

Český rybářský svaz vydal řadu videí, které je možné najít na kanále youtube (zadejte klíčová slova "Začínáme rybařit". Na youtube toho najdete daleko více, stačí to jen prozkoumat...


NOVÁ PRAVIDLA PRO ROK 2021

Prosím pozor, pokud se budete v letošním roce věnovat lovu dravých ryb (až od 16.6. 2021), mějte na paměti, že rybku do 15cm lze umístit na montáž pouze přes jednoduchý háček. Rybky nad 15cm délky je možné ukotvit pomocí dvoj nebo trojháčků. Dále je nutné upozornit, že od letošního roku platí nové nejmenší lovné délky candáta - 50cm a štiky - 60cm. Tato pravidla platí pro všechny mimopstruhové revíry moravskoslezského územního svazu (tedy i Baška a Olešná).


SOUTĚŽ

A protože již spousta z Vás dokázala v uplynulých sezónách ulovit pěkné úlovky, rád bych některé příběhy popisující jejich ulovení zdokumentoval a zveřejnil. Proto Vás prosím, pokuste se v době zavřených škol sepsat vaše příběhy a zaslat mi je na mail lukas.dvorak01@seznam.cz. Klidně přidejte i fotografie nebo namalovaný obrázek. Vaše práce bude zcela jistě oceněna.


This page was created to show You activities where I invest. It is connected with work-life balance and my big hobby - fishing. I decided to support again young fishermen from 2018. There was a tradition in the past and I refreshed and set up training for upcoming young fishermen. We meet every week in my specialy designed training room in order to share informations about fish, water environment and fishing rools. During year, we are taking part in several actions and events like competitions, fishing weekend or fishing week for young fishermen, visit fishing exhibitions or fishing shops (https://www.lovime-ryby.cz). 


Rybářský kroužek v Bašce navázal v roce 2018 na jeho dlouholetou tradici výchovy mladých rybářů a zahájil od roku 2018 pravidelné setkávání mladých rybářů. Po delší odmlce jsem opět převzal jeho vedení a snažím se naučit mladé zájemce řemeslu Petrovu. Setkání mladých rybářů se uskutečňuje jednou týdně buď v objektu líhně, nebo ve výukové místnosti u L. Dvořáka (Baška 162). Cílem je seznámení se s aktivitami souvisejícími s rybolovnou a rybochovnou tématikou, ochranou přírody a v neposlední řadě i posílení komunikace mezi mladými rybáři napříč místní skupinou ČRS Frýdek-Místek. Díky osobním kontaktům na Povodí Odry plánuji aktivity spojené s ukázkou chovu ryb v komerčním prostředí. 


I would appreciate a lot whether You can also support our activities, my dear collegues. 

V případě zájmu můžete i Vy, mí kolegové a klienti, podpořit aktivity a zájmovou činnost našich mladých rybářských nadšenců.


Fishing events / Rybářské akce 2021

Fishing competition / Rybářské dětské závody 2021 (pokud pravidla dovolí)

24.5. Olešná

8.6. Řehánek

22.6. Stovky (kontrolní odlov a závody na chovném rybníce)
Fishing events / Rybářské akce 2020

9.3. Návštěva rybářského obchodu "Lovíme ryby" v Mošnově (www.lovime-ryby.cz)

Fishing competition / Rybářské dětské závody 2020

  • Olešná 23.5.
  • Řehánek 6.6.
  • Stovky 20.6.

August / SRPEN 2019

July / ČERVENEC 2019

Nedílnou součástí jsou i přednášky pro děti, kterými chceme přiblížit život kolem vody a vše, co souvisí s rybářskou tématikou. Od roku 2019 budeme zapojeni do programu Obecního úřadu Baška, který hodlá převzít patronát nad všemi kroužky dětí v obci.

How to train young fishermen to be successfull. The pike from last day of year 2018. Učí se i ti nejmladší řemeslu Petrovu aneb Silvestrovská štika

Planned action / Plánované akce v roce 2019

Teambuilding close to our pond / Opékání párků na chovném rybníku Stovky

Finally fishing... / Konečně na rybách...

Event "Open door" was initiated in order to show young generation how fishing is exciting. / Den otevřených dveří 6.4. 2019 - náborová akce pro malé a ještě menší rybáře na líhni v Bašce. Uvidíme, kolik nových nadšenců bude příští rok nosit maskáčové oblečení a udici v ruce.


Rybářské dětské závody 2019
  • Olešná 25.5.
  • Stovky 8.6.
  • Baška 22.6.

Rybářská soustředění 2019

  • víkendová akce na líhni v Bašce červnu
  • návštěva soukromého revíru v červenci
  • zakončení prázdnin na líhni v Bašce v srpnu